דון

מבקשים את התמיכה שלכם!

תכתבו למייל שלנו mybestfriend@mbfriend.org את השם והטלפון עם נושא "דורשים חקירה הוגנת"

נעביר את הרשימה למשטרה כדי שתבין שכן יש עניין ציבורי!

בבקשה, שלחו קישור לדף הזה לכל החברים שלכם כדי שהם גם יתמכו בדרישה שלנו

 

 

 

 

 

חדשות אחרונות

09/09/2017  אנחנו יוצאם להפגנה בתל אביב לדרוש חקירה הוגנת

06/09/2017 תודה רבה לח"כ שרן השכל ויועצת הילה יצחקי קויאט, עו"ד שפנו לסר לביטחון פנים מר גלעד ארדן עם בקשה לבדוק את הנושה!


 

הרקע העובדתי 

 1. ב- 20/4/17 קיבלו נציגי העמותה הודעה כי ליד הבית בנהריה נמצא כלב, אשר לדברי המתקשרים נראה כאילו עבר תאונה.
   
 2. מתנדבי העמותה הגיעו למקום בשעה 22:30 וגילו כלב בוקסר קשור בחבל במצב מזעזע.
   
 3. נציגת העמותה העידה במשטרה כי הכלב היה מוזנח (להלן : "הכלב דון") עם פצע מוגלתית בגודל כדור על רגלו האחורי שהדיח ריח, עור ועצמות, כמעט חסר כל סימן חיים

    

   
 4. במידה  ומתנדבי העמותה לא היו מגיעים למקום לא היה לדון כל סיכוי להשאייר בחיים. מתנדבי העמותה הביאו את הכלב למפראת חיות "שדמה" ליד אשדוד. הרופאים קבעו כי כלב חולה במחלת סרטן בשלבים מתקדמים. לאחר מספר ניתוחים יקרים, הצליחו הרופאים להציל את חייו של דון.הוא המשיך בטיפולים ואף זכה בכמה חודשים מאושרים במשפחת אומנה שאהבה אותו וטיפלה בו במסירות רבה. למרבה הצער, מחלה גבה את המחירה ובכל זאת דון נפטר ביולי 2017 

 5. עד להגשת תלונה , העמותה המשיכה בחיפושיה אחרי בעלי הכלב שהשאירו אותו למות בייסורים. עם העמותה יצרו קשר שכנים שזיהו את דון בפייסבוק (תמונתו פורסמה בפייסבוק ע"י העמותה) וסיפרו לנו על משפחה , שלא טיפלה בו, כבלה אותו ומנעה ממנו מים ואוכל.

  אפשר לנסות להבין, אומנם הכלב חולה, אבל זה לא שהמיתו אותו באכזריות, הכל נעשה מרצון לא לראות אותו סובל, לכן השאירו אותו קשור ברחוב בלי שום חסד מלבד זה של האל. 

 6. ב- 23/5/17, נציגי העמותה קיבל טלפון מאדם, שהציג את עצמו כבעל הכלב ,וטען שדון נגנב ממנו לפני 4 (ארבעה!!!) חודשים. לא יכולנו שלא לתהות על כך שהבניין בו גר המתקשר, אותו בניין ממנו נגנב דון, הוא גם אותו בניין שמתחתיו נמצא את דון קשור וגוסס !

 7. ב- 24/05/17 נציגת העמותה הגישה בשם העמותה תלונה למשטרת נהריה.

 8. במסגרת העדות, מסרה נציגת העמותה מה הן ראיות, אשר על המשטרה לאסוף כדי להוכיח את אשמתו של בעל הכלב, לרבות פרטי העדים

 9. ב 30/05/2017 התקבלה דרישה מעו"ד של הבעלים להחזיר את הכלב. המכתב מוכיח בצורה חד-משמעית שהכלב שיך לאותה משפחה שחששנו. 
 10. ב- 04/06/17 משטרת נהריה החליטה לסגור את התיק בנימוק: "אין אשמה פלילית".
 11. ב- 17/07/17 העמותה הגישה ערעור לפרקליטות המדינה על סגירת התיק. 
 12. ב- 13/08/17 התקבלה החלטת פרקליטות לפתוח את התיק מחדש. למרות זאת ,קיבלנו רושם שהתיק שוב יסגר ללא חקירה מעמיקה. לנציגת העמותה נאמר במשטרת נהריה שמפני שאין ווידאו איך הבעלים זורקים את הכלב – אי אפשר לעשות דבר בנדון. למרות שיש עדים שהכלב היה קשור מספר ימים מתחת לבניין בו מתגוררים  הבעלים!